Tydzień Humanisty w II LO

Opublikowano: 2019-12-01 17:14, Numer artykułu: 18433 , Autor: J.Prud

27.11.19 r. klasa 2f z inicjatywy pań: Danuty Brzezińskiej i Anny Holec uczestniczyła w wykładzie dr Elżbiety Pokorzyńskiej na temat starodruków. Uczniowie mieli okazję odwiedzić dział zbiorów specjalnych Biblioteki Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i obejrzeć tam oryginały dzieł stanowiących filary naszej kultury. Były to m.in. inkunabułowa Biblia, Statuty Łaskiego, Kronika Bielskiego, encyklopedia Chmielowskiego, kronika wojny szwedzkiej Dahlberga, pierwodruki utworów Mickiewicza, Słowackiego, Krasińskiego oraz futurystyczny Tram w popszek ulicy. Spotkanie zakończyło się zwiedzaniem biblioteki.

05.12.19 r.w ramach Tygodnia Humanisty i w ramach współpracy z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego  w Bydgoszczy uczniowie klas: 2a i 2f pod opieką nauczycieli: Iwony Małeckiej i Anny Holec będą uczestniczyć w wykładzie na temat: Filozofia po Auschwitz. Poszukiwanie racjonalnych i moralnych źródeł praw człowieka oraz grze planszowej ze studentami UKW.