List Pani Dyrektor do uczniów klas trzecich

Opublikowano: 2020-03-28 11:36, Numer artykułu: 23430 , Autor: J.Prud

Kochani!

Centralna Komisja Egzaminacyjna zachęca Was do sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności podczas próbnego egzaminu maturalnego. Wszystkie informacje znajdują się na stronie CKE, a link do niej jest zamieszczony na stronie internetowej naszego liceum. Próbne egzaminy odbędą się w dniach od 2 do 8 kwietnia, zgodnie z harmonogramem podanym w komunikacie. Zachęcam Was do wzięcia udziału w tej próbie. Dyrektor CKE w swoim komunikacie napisał:

„Proponuję, aby próbny egzamin został przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów), choć mam pełną świadomość, że w warunkach domowych może to być trudne do zrealizowania. Egzamin ten jest organizowany przede wszystkim dla uczniów – odpowiedzialność za samodzielność pracy leży po ich stronie.”

To są zasady których musicie przestrzegać!

O sposobie przekazywania prac poinformują Was  nauczyciele uczący. Będzie się na pewno różnił zależnie od przedmiotu. Zasadą jednak niech będzie, że praca musi być przekazana w ciągu max 40 min od zakończenia czasu przeznaczonego na dany przedmiot (oczywiście jeżeli nie będzie niespodzianek natury technicznej, o których należy niezwłocznie powiadomić nauczyciela).

Od 15 kwietnia na stronie CKE udostępnione zostaną zasady oceniania. Nauczyciele uczący omówią z Wami  zagadnienia, które sprawią Wam szczególną  trudność. Podejdźcie do tej próby ze spokojem, tylko po to aby przekonać się, które treści wymagają jeszcze utrwalenia. Próbny egzamin maturalny powinien być przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym (tj. danie uczniom kolejnej szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia). Centralna Komisja Egzaminacyjna za nieuzasadnione uważa wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników egzaminu próbnego z poszczególnych przedmiotów”.

Pozdrawiam Was serdecznie

Mirosława Glaza