Co z tym wychowaniem

Opublikowano: 2019-11-24 20:30, Numer artykułu: 18131 , Autor: J.Prud

21.11.19 r. uczniowie klas:  2f, 1fg i 1bc wraz z nauczycielami-paniami: Anną Holec, Magdaleną Krzyżanowską, Iwoną Małecką uczestniczyli w spotkaniu z dziennikarzem Szymonem Hołownią. Odbyło się ono w budynku Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ulicy Chodkiewicza 30 w auli ATRIUM. Spotkanie prowadziła mama Marty Okońskiej-uczennicy klasy 2f humanistyczno-lingwistycznej pani dr Elżbieta Okońska z Wydziału Pedagogiki, która powitała zaproszonych gości na czele z panem Hołownią, władzami uczelni, wykładowcami. Czuliśmy się wyróżnieni, ponieważ pani dr Okońska przywitała również sporą delegację Dwójki, przedstawiając nas jako zaprzyjaźnioną szkołę średnią. Niebawem, podczas Tygodnia Humanisty, nastąpi bowiem oficjalne podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego a II Liceum Ogólnokształcącym  im.  Mikołaja Kopernika.

Spotkanie pod hasłem Co z tym wychowaniem było bardzo ciekawe i przebiegało w miłej atmosferze. Uczniowie mają nadzieję, że to nie ostatnia nasza wizyta w murach uczelni imienia króla, który zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną.